PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Penzion Daniela Paseky nad Jizerou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází na klidném místě ve střední části obce Paseky nad Jizerou s krásným výhledem na hřebeny Západních Krkonoš, kterému dominují vrcholy Kotel (1343m.n.m.) a Lysá hora (1435m.n.m.). Poskytuje ubytování pro skupiny, sportovce nebo rodiny s dětmi, které chtějí trávit dovolenou společně, avšak bez ztráty vlastního soukromí. Leží mezi Harrachovem (10km) a Rokytnicí nad Jizerou (5km). Od hlavní silnice k nám to je cca 500m. Vzdálenost od lyžařského areálu je cca 1 kilometr. V létě jezdí ze zastávky vzdálené cca 400m cyklobus, který Vás vyveze až na hřebeny Krkonoš s návazností na turistické stezky a cyklostezky. Koupaliště Jablonec n. Jiz. 3km. Koupání v Jizeře 300m. Nejbližší restaurace je 300 metrů od penzionu.
Vybavení a služby
K dispozici je kapacita 17 lůžek v následujícím rozložení: • Pokoj 1 - Pětilůžkový pokoj s balkonem, se soukromou koupelnou, WC a kuchyní mimo pokoj. S výhledem na hory. 4 lůžka + 1 přistýlka (5x5 metrů). Vlastní sociální zařízení a kuchyň s jídelnou jsou externí mimo apartmán přístupné přes společnou chodbu (cca 3 metry od apartmánu). TV bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport . • Pokoj 2 - Studiový apartmán s balkonem. S výhledem na hory. Obytná kuchyň 3 lůžka, plocha pokoje 5x5 metrů. Ložnice 2 lůžka, plocha ložnice 3,5x3,5 metrů. Vlastní sociální zařízení přístupné z kuchyně, TV bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport . • Pokoj 3 - Podkrovní apartmán s jednou ložnicí bez balkonu. S výhledem na hory. 4 lůžka + 1 přistýlka (5x8 metrů). Apartmán o dvou místnostech. Jedna místnost je kuchyň s jídelním koutem, druhá místnost je ložnice. Vlastní sociální zařízení, kuchyň s jídelnou, TV bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport . • Pokoj 4 - Studio v suterénu. S výhledem pouze na travnatou plochu :-). 2 lůžka. Vlastní sociální zařízení, kuchyň, TV bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport . Kuchyně jsou vybavené lednicí, vařičem, mikrovlnnou troubou, kontaktním grilem a nádobím. Na každém pokoji je TV bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport ., možnost internetového připojení WIFI. Parkování pro hosty je zajištěno přímo u domu. Lyžárna v suterénu domu. Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě za poplatek 150 Kč/noc. Více na www.ubytovanivpasekach.cz/informace

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lyžařský areál v Pasekách je ideálním místem pro lyžování rodin s dětmi, ale na své si přijdou i zdatnější lyžaři a snowboardisté. Lyžuje se na kvalitně upravovaných sjezdovkách s možností večerního lyžování. V areálu jsou dvě čtyřsedačkové lanovky a vleky Poma.Snowboardistům je k dispozici snowpark s U rampou a dalšími překážkami a návštěvníci mohou využít širokou škálu služeb - od občerstvení a půjčoven veškerého lyžařského vybavení, až po nabídky lyžařských a snowboardových škol. Z Pasek je vynikající dostupnost na značené turistické trasy a cyklotrasy Jizerských hor a západních Krkonoš. A pořád se zde něco děje - navštivte stránky obce Paseky. Také zde můžete navšívit Muzeum - památník Zapadlých vlastenců. V okolí máme několik lanových center - Lanové centrum Proud kousek od silnice I/10 mezi Harrachovem a Kořenovem, Lanový park Rokytnice nad Jizerou nebo MonkeyPark v Harrachově. V Harrachově najdete i VerticalPark s outdoorovou horolezeckou stěnou. Adrenalinoví nadšenci jsou přes léto vítání v Bikeparku v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Zážitkem může být i jízda na bobové dráze v Harrachově. V Příchovicích, kousek od Pasek, si můžete půjčit čtyřkolku nebo sněžný skútr. Pokud je na jaře v řece Jizeře dost vody, lze ji sjíždět na raftech nebo kajacích. Je to jedna z nejhezších přírodních raftových vod v ČR. Při nepříznivém počasí či po náročném dni na výletě se zajeďte podívat třeba do Harrachova do sklárny nebo navšitvte pivní lázně, nechte se namasírovat a ochutnejte tamní kvasnicové pivo František (12° ležák) nebo Čerťák (černá dvanáctka). V Harrachově najdete také Hornické muzeum nebo Muzeum skla. Odtud už to je jenom kousek do Polska, kam můžete zajet na pravidelné trhy v blízkosti Jelení Góry nebo navštivte Park miniatur v Kowarech. Můžete rovněž navštívit majestátní zříceninu hradu Chojnik nebo objevovat krásu dalších hradů a zámků v regionu Dolny Slask. Všechny tyto výlety se dají stihnout během jednoho dne a ve většině případů nepotřebujete ani zloté - vezmou Vám koruny. Vlakoví nadšenci by si neměli nechat ujít Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově. Zajeďte si odtud vlakem do Liberce a spojte např. návštěvu plaveckého bazénu nebo Babylonu a jízdu vlakem (někdy i parním) po jedné z nejstrmějších tratí v ČR mezi Tanvaldem a Harrachovem. Kousek za Kořenovem směrem na Smědavu se nachází vodní nádrž Souš, podél které vede silnice s ideálními podmínkami pro inline bruslení. Navštivít můžete také Bozkovské dolomitové jeskyně.